Przegląd Piosenki Poetyckiej „WYŚPIEWAĆ POEZJĘ”

Zmieniona forma XV PRZEGLĄDU PIOSENKI POETYCKIEJ ,,WYŚPIEWAĆ POEZJĘ” – online

Ze względu na panującą pandemię i wynikające z tego tytułu ograniczenia nie ma możliwości przeprowadzenia Przeglądu w dotychczasowej formie. Mamy więc dla Was inną propozycję – nagrajcie film, w którym zaprezentujecie swoje zespoły i piosenki, a nasze Jury wybierze te najlepsze. Na nagrania czekamy do 15 czerwca 2020 r. Emisja 26 czerwca 2020 r. w ramach Stachuriady online na naszym fb Stachuriada Grochowice i fb Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, który został naszym partnerem w tym projekcie.
NAGRODY
Pula nagród to 12 tys. złotych ! Nagrody finansowe pochodzą ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2020 r.

Szczegóły w regulaminie, który znajduje się w załączniku.

Celem Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać poezję” jest promowanie i popularyzowanie piosenki autorskiej i polskiej poezji, w tym twórczości Edwarda Stachury wśród wykonawców powyżej 16 roku życia. Konkurs skupia  entuzjastów piosenki poetyckiej, autorskiej i poezji. Podczas tych wydarzeń młodzi wykonawcy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności przed jury, znakomitą publicznością oraz skonfrontować je z innymi uczestnikami. Od 8 lat w konkursie przyznawane są nagrody pieniężne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Przegląd odbywa się zawsze w ostatni weekend czerwca na scenie plenerowej ustawionej na leśnej polanie w Grochowicach, gmina Kotla. Przegląd ma formę konkursu skierowanego zarówno do mniej doświadczonych wielbicieli piosenki poetyckiej, jak i do artystów i zespołów chcących podzielić się swoim dorobkiem artystycznym.